O Alicji z Krainy Fotografii słów kilka. Lub trochę więcej.

Czym się interesujesz? Co jest Twoim hobby? Od kiedy to robisz? Napisz w komentarzu, chętnie także Ciebie poznam.

Ale ale… skoro tu jesteś, to pewnie chcesz poczytać o mnie. Jak to się stało, że fotografuję nieruchomości? Że w ogóle fotografuję?

Zaczęło się bardzo dawno temu… jeszcze w liceum. Tak, to w liceum kupiłam swój pierwszy aparat fotograficzny. Pierwszy wydatek za pierwsze uzbierane pieniądze. Tak, to już wtedy wiedziałam, że fotografia mnie jara.

Bo obrazem można opowiedzieć rzeczy, których słowami opisać się nie da.”

Magiana

I to chyba właśnie w fotografii kocham najbardziej. A że gadatliwą osobą nie jestem, to wolę pokazywać świat obrazami.

I tak moja przygoda z fotografią trwa nieprzerwanie do dziś. Kto mnie zna, ten wie, że Alicja i aparat to nierozłączna para.

Była – i nadal jest – fotografia przyrody, fotografia w podróżach, portrety, lotnictwo, pociągi i… nieruchomości.

„Daj mi coś, czym można robić zdjęcia, a nudzić się nie będę!”

Magiana

Alicja z Krainy fotografii nieruchomości

Dlaczego właśnie nieruchomości? Bo wiem, że dzięki moim zdjęciom i filmom mieszkań, domów czy działek, sprzedają się one szybciej. Wynajmują się szybciej. Za lepsze ceny.
Bo pomagam Twoim klientom spełniać marzenia o własnym mieszkaniu, domu lub działce. Dzięki pięknym zdjęciom klient zwróci uwagę na ogłoszenie i być może trafi na swoje wymarzone miejsce na ziemi.

Ludzie kupują oczami, to niezaprzeczalny fakt. Dziś już mało kto czyta w całości ogłoszenia – świadczą o tym liczne pytania podczas prezentacji nieruchomości. Klienci pytają o rzeczy dokładnie opisane w ogłoszeniach. Wiem, bo mam licencję pośrednika nieruchomości. I dzięki temu wiem też, na co klienci zwracają uwagę oglądając mieszkanie lub dom oraz wymarzoną działkę. Pokażę je na zdjęciach i filmie tak, aby klient chciał przyjść i obejrzeć, a później kupić.

Alicja fotografuje nieruchomości

Ok, ogłoszeń nie czytają…

A obraz?
Dobre, realne zdjęcie nieruchomości powie więcej niż tysiąc słów.

„Odpowiednim zdjęciem, czy dobrze zmontowanym filmem opowiadam emocje.”

Magiana

Często to właśnie one wpływają na nasze decyzje zakupowe.

Pomyśl, jaki był Twój ostatni zakup? Na co najpierw zwróciłeś uwagę: na opis produktu, czy na zdjęcie lub film, prezentujący możliwości jego użycia? Napisz koniecznie w komentarzu!

I tu na scenę wkracza usługa home stagingu, czyli urządzenia mieszkania czy domu tak, aby wzbudziło ono w kliencie pożądanie. Pożądanie nie tylko jego kupna, ale przede wszystkim zamieszkania. Zarówno podczas zakupu, jak i wynajmu.
Wiesz już, że ludzie kupują oczami. Tak naprawdę mało jest osób, które wchodzą do starego mieszkania czy domu i widzą jego potencjał. Ja to widzę, Ty, jeśli jesteś inwestorem, pośrednikiem nieruchomości, czy projektantem, pewnie też to widzisz. Ale Twój klient najczęściej tego potencjału nie zobaczy.

„I to właśnie moim zadaniem, jako home stagera i fotografa, jest ten potencjał z mieszkania wydobyć.”

Magiana

I zaprezentować je klientowi kupującemu lub wynajmującemu tak, aby chciał kupić lub wynająć.

Home staging mieszkania

I tu być może Cię zdziwię, ale dotyczy to również mieszkań i domów w stanie deweloperskim.

Nie, klient, nawet mając w ręce rzut mieszkania, nie zawsze będzie potrafił sobie wyobrazić jak będzie ono wyglądało z meblami, czy choćby kolorem na ścianach.

Jak mu pomóc?

Opcje mamy dwie: home staging + fotografia albo… wykonanie przekonujących wizualizacji.

Mówisz kto jest Twoim klientem idealnym, a ja wirtualnie umebluję dla Ciebie mieszkanie.

„Wizualizacja umeblowanego mieszkania pomaga w jego sprzedaży – może być dodatkiem, który sprawi, że klient powie tak.

Magiana

Rynek ostatnio się zmienił i już nie jest tak, że sprzedaje i wynajmuje się wszystko i szybko. Dziś trzeba się bardziej postarać. Pokazać i wydobyć z mieszkania to, co najlepsze dla idealnego klienta kupującego czy wynajmującego.

Och, mogłabym Ci o tym pisać w nieskończoność ;) Ale nie o to mi tu chodzi. Myślę, że wiesz już, jakie znaczenie mają profesjonalne zdjęcia gdy chcesz sprzedać lub wynająć mieszkanie czy też dom. Ach i wbrew pozorom przy działkach też ma to znaczenie. Zdjęcia z drona bardzo tu pomagają.

Widzisz, miało być o mnie, a wyszło o tym, jak duże znaczenie ma fotografia nieruchomości dla Twojego klienta, który poszukuje swojej wymarzonej działki, mieszkania czy domu.
Jeśli chcesz wiedzieć o mnie więcej, to poczytaj bloga i obserwuj mnie na mediach społecznościowych. A jeśli zdecydujesz się na współpracę ze mną, to napisz koniecznie. Tu znajdziesz maila i formularz kontaktowy.

W nagrodę, że dotarłeś do tego miejsca mam dla Ciebie PS. Co jeszcze oprócz fotografii i nieruchomości mnie kręci?

Podróże!

Latanie!

Psychologia!

Taniec!

Latający fotograf nieruchomości

No ale to już tematy na całkiem inne strony www:)

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top