Jak ubrać się na Twoją wizerunkową sesję foto?

Jeśli fotografujemy Ciebie w mieszkaniu, które akurat sprzedajesz, lub w lokalu, do którego zapraszasz klientów, spodziewam się, że będą to zdjęcia:

 • typowo portretowe, do wykorzystania po to, aby pokazać klientom Twój wizerunek. Wizerunek Twojej marki. Pamiętaj, że im lepiej klient pozna Ciebie przed skorzystaniem z usługi, tym chętniej ją od Ciebie kupi. Tak, oczywiście, że są granice w pokazywaniu siebie, ale dziś nie o tym :)
 • zdjęcia przy pracy, które wykorzystasz później w mediach społecznościowych lub na Twojej stronie www. Klienci uwielbiają zdjęcia tzw. ‘back stage’, czyli pokazujące, jak pracujemy i co my tak właściwie (za ich pieniądze) robimy.
 • zdjęcia life stylowe, które pokażą po prostu Ciebie w pięknym wnętrzu. Takim zdjęciom trudno się oprzeć, wierz mi!
biznesowa sesja zdjęciowa

Jak się wiec ubrać na wizerunkową sesję foto?

A więc co założyć na sesję foto… tradycyjnie to zależy.
Od tego, na których rodzajach zdjęć chcesz, abyśmy skupili się najbardziej.

Sesja zdjęciowa wizerunkowa

Jeśli na zdjęciach wizerunkowych, ubierz się tak, jak chcesz, aby widzieli Ciebie Twoi klienci.
Jeśli styl Twojej marki jest elegancki, ubierz się elegancko. Jeśli na luzie, ubierz się na luzie. Jeśli lubisz boho i w takim stylu jest Twoja marka, to ubierz się w stylu boho.

Czego unikać?

 • Zbyt wydekoltowanych bluzek – te zostawmy na foto sesję sensualną.
 • Bluzeczek z dekoltem w łódkę – najlepszy będzie dekolt w serek lub podobny.
 • Golfów. Tak, zdjęcia w sweterku oversize z wykończeniem jak w golfie też będą super. To już jednak będą bardziej zdjęcia lifestylowe i typowo portretowe, raczej nie wizerunkowe.
 • Niepożądane są ciuchy w bardzo drobne wzorki, bo takie wzorki na zdjęciu potrafią się zlać lub sprawić inne niemiłe niespodzianki.

Co jest ok?

Wizerunkowa sesja fotograficzna

Zestaw, który zawsze się sprawdzi przy sesji wizerunkowej: żakiet, do tego elegancka bluzka + spódniczka lub spodnie – najlepiej od kompletu + szpilki. U pana garnitur lub marynarka + ciemne dżinsy + eleganckie buty.

Buty oczywiście nie będą miały znaczenia, jeśli nie potrzebujesz zdjęć całej sylwetki.

Możesz też użyć kropelki ulubionego zapachu, który delikatnie Cię otuli. Zapachu na zdjęciach oczywiście nie widać… ale może być go widać w wyrazie Twojej twarzy lub w tym, na ile będziesz mogła się na sesji foto rozluźnić. To działa! :)

Fajnie by było, gdyby kolory, w jakie się ubierzesz, współgrały z kolorami Twojej marki.

Zdjęcia z back stage, czyli Ty przy pracy

Jeśli potrzebujesz zdjęć przy pracy, zależy jaką pracę wykonujesz. Najczęściej pokażemy m. in. całą sylwetkę (chyba, że nie chcesz), a więc buty będą ważne. Tu nie są już konieczne szpilki, może być na luzie. Ma być elegancko, ale wygodnie. Tak, abyś na sesji foto czuła się komfortowo.

Sesja wizerunkowa backstage ty przy pracy

Czego unikać?

 • Najlepiej ciuchów bardzo oversize. One wyglądają fajnie w pozycjach siedzących lub półleżących, a przy pracy będziesz w ruchu.
 • Nadal unikamy mocno dużych dekoltów.
 • Ciuchy w bardzo drobne wzorki nadal zakazane! ;)

Co jest ok?

Spróbuj ubrać się tak, aby wyróżnić się we wnętrzu. Mam tu na myśli kolory. Jeśli wnętrze jest w kolorach ecru, to ubiór powinien być w kolorze kontrastowym. Co nie znaczy krzykliwym. We wnętrzu w kolorze ecru znikniesz jeśli w taki właśnie kolor również się ubierzesz. Spróbuj wyróżnić się od tła. Jeśli wnętrze jest ciemne, ubierz jasne kolory. I tak dalej. Nawet choć jeden kontrastowy akcent będzie ok.

Zdjęcia 'Ty w pięknym wnętrzu’

A jeśli chcemy zrobić foto sesję lifestylową pod tytułem ‘Ty w pięknym wnętrzu’, to mamy już większą dowolność.

Czego unikać?

Tu sprawdzi się tak naprawdę większość tego, co masz w szafie. Pod warunkiem, że nadal nie będą to bardzo drobne wzorki albo wzory bardzo krzykliwe. Duże krzykliwe wzory będą w pierwszej kolejności przyciągały oko widza, a chcemy, abyś to Ty była na zdjęciu na pierwszym planie. To Ty masz być gwiazdą.

Czego jeszcze unikać? Nadal dekoltów w łódkę.

sesja fotograficzna w pięknym wnętrzu

Co jest ok?

Twój strój do takiej sesji fotograficznej to może być: żakiet, koszula lub sweterek. Tu już możemy pokusić się o ciuchy oversize – sprawdzą się one całkiem fajnie.
Dół? Przy takich sesjach najlepsze będą spodnie lub długa (najlepiej luźna) spódnica.

Zamów twoje zdjęcia do ofert i postów

Czy zakładać biżuterię na wizerunkową sesję fotograficzną?

A co z biżuterią? Ma być na zdjęciach widoczna, czy nie?

I znów to zależy.

Ja na przykład nie wyobrażam sobie swoich zdjęć bez koralików, które zawsze noszę na szyi. Nawet do eleganckich ciuchów. Bez nich to nie byłabym przecież ja.

Jeśli i Ty nosisz biżuterię na co dzień, to nie ma żadnych przeciwwskazań, abyś była w niej również na zdjęciach.

Czego unikać?

Jaka biżuteria do sesji wizerunkowej

Wyjątek to biżuteria bardzo świecąca albo bardzo mocno krzykliwa. One na zdjęciach nie będą wyglądały dobrze, a wręcz mogą przysporzyć kłopotów. Odbicia i odblaski – tego na sesji foto nie chcemy. Tak samo jak motywów, które spowodują, że oko widza pobiegnie gdzieś indziej, niż do Ciebie.

Pamiętaj, to Ty w dniu sesji fotograficznej będziesz gwiazdą.

 • Nawet jeśli jesteś introwertykiem i na co dzień nie lubisz ‘się pokazywać’.
 • Nawet, jeśli wydaje Ci się, że nie umiesz pozować, bo nigdy tego nie robiłaś.
 • Nawet, jeśli uważasz, że nie jesteś fotogeniczna.

Pamiętaj, że nie ma brzydkich ludzi. Każdy z nas jest inny. Z każdego z nas można wydobyć wewnętrzne piękno. To już moje zadanie.

Każdy przed sesją fotograficzną ma tremę. Większą lub mniejszą. A moim zadaniem jest ją zniwelować lub sprawić, żeby była ona jak najmniejsza.

Nagrodą dla Ciebie i dla mnie będą Twoje piękne zdjęcia wizerunkowe, lifestylowe lub z back stagu. Zdjęcia, które wykorzystasz nie raz i nie dwa razy. Pokażesz je swoim klientom, znajomym czy rodzinie.

Na sesji wizerunkowej to ty będziesz gwiazdą

Pamiętaj też, że gdy sprzedasz mieszkanie, to wnętrze nie będzie już dla Ciebie dostępne.

A więc zróbmy to! Let’s have some fun!

Do zobaczenia po drugiej stronie migawki.

Alicja z Krainy fotografii
Magiana fotograf nieruchomości

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top