3 obawy, które powstrzymują cię przed zostaniem twarzą swojej marki osobistej

Masz opory przed pokazywaniem siebie tak oficjalnie? Przed tym, aby zostać twarzą swojej marki?

Kiedyś i ja uciekałam przed aparatem foto i kamerą

Też je kiedyś miałam. Przeszkadzało mi w tym kilka powodów. Nieśmiałość. Kompleksy. To, że nie lubiłam siebie na zdjęciach czy przed kamerą. Nie chciałam, aby ludzie znali moje prywatne życie, aby rozpoznawali mnie na ulicy, brrrr.

Dziś moje myślenie jest już o 180 stopni inne. Dlaczego? Świat się zmienia, a wraz z nim nasi klienci i ich zachowania. To raz.
Dwa. Zrozumiałam, że nie muszę wyglądać jak top modelka, aby ludzie mogli polubić mnie i mój wizerunek.
Trzy. Zrozumiałam, że przecież nie muszę im pokazywać swojego prywatnego życia. Stawiam granice i się ich trzymam.

Zostań twarzą swojej marki osobistej

Jak więc zostać twarzą Twojej marki? Jak się przełamać? Jak nie przekraczać swoich wewnętrznych granic? Dziś Ci o tym opowiem.
A także o trzech powodach, które najczęściej powstrzymują nas, aby zostać twarzą swojej własnej marki osobistej.

Nie wyglądam jak modelka lub model

Och, tą obawę rozwieję najszybciej! Aż mi się klawiatura pali, aby napisać Ci, że wcale nie musisz mieć wyglądu gwiazdy, aby ludzie polubili Twój wizerunek! Serio.

Uśmiechnij się!

pro tip od magiany

Po pierwsze uśmiech! Wierz mi, że uśmiech na Twojej buzi potrafi zdziałać cuda.

I wcale nie musi być zaprzeczeniem profesjonalizmu, o nie!

Uśmiechów na sesji foto możemy mieć całą gamę. Od lekkiego, zachęcającego uśmiechu, jeśli jesteś introwertykiem lub masz poważne stanowisko.
Przez szczery uśmiech, dzięki któremu pokażesz się klientowi jako miła osoba, do której warto przyjść po produkt lub usługę.
Aż po uśmiech ‘po ósemki’, jeśli jesteś ekstrawertykiem i / lub Twoja marka jest bardziej na luzie i mniej formalna.

Ty też jesteś piękna lub piękny

Po drugie, serio, w każdym z nas tkwi piękno. Powtórzę raz jeszcze. W każdym z nas tkwi piękno.

I to właśnie moim zadaniem, jako Twojego fotografa jest to piękno z Ciebie wydobyć.

Zmarszczki? Oj tam, zmarszczki to część życia, to część Ciebie, to część Twojej historii, również część Twojej marki. Bo Twoja marka osobista to przecież Ty. Ty i Twoje doświadczenie, lata w branży, wielu obsłużonych klientów. Którzy nie zawsze są mili, fakt, no ale to też część biznesowego życia.

Ubiór i makijaż na sesji foto

Poza tym wierz mi, że każdą osobę można odmienić makijażem i / lub ubiorem.

Tak, ja też byłam nie raz po drugiej stronie migawki. I nie raz też obserwowałam, jak pięknie każdy z nas może wyglądać. Nawet jeśli ma zmarszczki albo nie ma super klasycznych rysów. Nawet jeśli musimy się nieco bardziej postarać. Ale cóż, zróbmy to!

Na zdjęciach pokażę Ciebie jako eksperta w tym, co robisz. Opowiemy klientom Twoją historię o tym, jak to się stało, że im pomagasz. O tym, w czym im pomagasz. I dlaczego. Chcesz?

zamów wizerunkową sesję fotograficzną w Poznaniu

Gdzie jest granica w pokazywaniu siebie?

Wiesz, że nie musisz od razu stawać się osobą publiczną, aby być twarzą swojej marki? Postaw granice i się ich trzymaj. To, że inne osoby pokazują na swoich biznesowych profilach migawki z wakacji lub życie rodzinne, wcale nie znaczy, że i Ty musisz to robić. Nie masz na to ochoty, to tego nie rób. Proste.

Pokazuj tylko i aż tyle, ile masz ochotę. Tyle, abyś czuł się z tym komfortowo.

Rolki na insta są dziś mile widziane przez algorytmy, ale przecież algorytmy to nie wszystko. Po pierwsze nie musisz przecież w każdej rolce pokazywać swojej buzi. Rolki mogą składać się z przyciągających oko grafik czy plansz.
Po drugie możesz skorzystać z płatnej reklamy jeśli nie chcesz ich produkować masowo. Jest też wiele innych sposobów na dotarcie do klienta.

W marce osobistej chodzi o to, aby pokazać klientom swoją twarz, aby pokazać im, że jesteś ekspertem w tym, co robisz. Ale wcale nie musi to oznaczać ekshibicjonizmu.

Jesteś nieśmiały lub jesteś introwertykiem?

Dlaczego nie jest to przeszkodą aby zostać twarzą swojej marki? Aby stworzyć branding firmowany Twoim wizerunkiem?

Jeśli nie chcesz gadać do kamery albo robić sobie setki selfiaków, ani nie czujesz się jak gwiazda, to mam dla Ciebie rozwiązanie. Zacznij po trochu! Zrób sobie kilka selfie na początek. Jeśli Ci się nie podobają, poproś o pomoc koleżankę lub mamę albo najlepszego kumpla.

Kombinuj z ustawieniami, bo nie każdy telefon zrobi super fotę, szczególnie w automatycznym trybie portretowym. Szczególnie przednim aparatem. Efekty często są niefajne, szczególnie na początku.

Zaufaj fotografowi

A jeśli obawiasz się profesjonalnej sesji fotograficznej, to zaufaj swojemu fotografowi! Fotograf wie, jak przełamać lody. Jak sprawić, abyś nie czuł się sztywniacko na sesji foto. Abyś się rozluźnił i abyś na zdjęciach wyglądał naturalnie i profesjonalnie. Aby wydobyć z Ciebie Ciebie i pasję, która w Tobie siedzi.
Spotkanie z Twoim fotografem przed sesją również Ci w tym pomoże.

Czy masz inne obawy?

Masz jeszcze jakieś inne obawy przed tym, aby pokazać się swoim klientom? Aby pokazać im, kto tak naprawdę stoi za Twoją marką? Aby ułatwić im decyzję zakupową? Tak, aby wiedzieli, że kupują od Ciebie – człowieka i specjalisty w swojej branży. Aby łatwiej Ci zaufali.
Jeśli tak, to napisz koniecznie w komentarzu albo w prywatnej wiadomości. Porozmawiajmy o tym!

Opowiedz ze mną Twoją historię Twoim klientom

A jeśli nie masz obaw, to zamów swoją wizerunkową sesję fotograficzną. U Ciebie w firmie lub w studio.
Jeśli zatrudniasz pracowników, zróbmy sesję wizerunkową nie tylko Tobie, ale również Twoim pracownikom. Mogą to być oficjalne zdjęcia biznesowe lub zdjęcia z serii ‘Ty podczas pracy’.

Mogą to być nawet zdjęcia z Twoimi zadowolonymi klientami, jeśli chcesz – Ty i oni.

Do zobaczenia po drugiej stronie migawki!

Alicja z Krainy fotografii
Alicja z krainy fotografii magiana

Mam na imię Alicja i jestem fotografem.
Współpracuję głównie ze specjalistami z branży nieruchomości, którzy chcą zarabiać więcej, sprzedając szybciej, dzięki fotografii wnętrz oraz home stagingowi.

Pomagam im wykreować markę osobistą poprzez profesjonalne zdjęcia wizerunkowe.

Właścicielom biznesów stacjonarnych pomagam pomnażać dochody dzięki fotografiom wnętrz, które sprawiają, że klienci przychodzą chętniej i częściej.

Uczę, jak robić przyciągające wzrok klienta zdjęcia nieruchomości, nawet bez tony sprzętu i poświęcania godzin na ich obróbkę.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top